Düzenleyici Ve Önleyici Faaliyet Farkı ?

Merhabalar
Çalıştığım yerde benden önceki Kaliteci ,düzeltici ve önleyici faaliyetleri düzeltici ve iyileştirici faaliyet prosedürü ve formu şeklinde yapmış. Yanlış mı olur? Sadece düzeltici faaliyetler olarak formu düzenlemeli miyim? Bu arada Risk ve fırsatlar prosedürü de oluşturdum.

Merhabalar
Çalıştığım yerde benden önceki Kaliteci ,düzeltici ve önleyici faaliyetleri düzeltici ve iyileştirici faaliyet prosedürü ve formu şeklinde yapmış. Yanlış mı olur? Sadece düzeltici faaliyetler olarak formu düzenlemeli miyim? Bu arada Risk ve fırsatlar prosedürü de oluşturdum.
Ben de size şöyle cevap vereyim: Neden yanlış olsun? Düzenlediğiniz prosedür ve form standardın gereklerini karşılıyor mu? Önemli olan bu değil mi? Ancak şunu da belirtmek isterim. Piyasada oluşmuş bir kaliteci jargonu var. Düzeltici ve önleyici faaliyet deyince hemen herkes aynı şeyi anlıyor. Bu ortak terimleri kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.

Merhabalar ,Düzeltici ve Önleyici Faaliyetler Süreç Haritası, Makine,Ekipman,Cihaz Yönetimi Süreç Haritası, İç Denetimler Süreç Haritası kaplumbağa diyagramı olarak elinde örnek olan varmıdır acaba?

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri