Online Eğitimlerin Kayıtları Hk.

Konusu 'Genel' forumundadır ve DeLiGeNnC tarafından 8 Ekim 2021 başlatılmıştır.

1. DeLiGeNnC

DeLiGeNnC Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba değerli arkadaşlar,

Pandemi süresince malum eğitimler verilemedi uzun bir süre. Biz şirket olarak bu durumu atlatabilmek adına kendi bünyemizde online eğitim sağlayabildik personelimize. Fakat bunu İK birimi için hedefler içerisine işleyemiyoruz. Çünkü kayıt yada kanıt olarak katılım oranları ve tamamlayan personellerin ekran görüntüleri haricinde bir şey elimizde mevcut değil.

Sorum şu ki, Personellerimiz bayiler düzeyinde çalıştığı için imza v.s gibi bir imkan çok çok zor. Bu durum da online verilen eğitimleri denetçilere nasıl sunuyorsunuz? Kabul kriterleri nedir? Öğrenebilirsem çok faydası olacak. En azından fikir de paylaşabilirseniz bundan sonra ki süreçte faydası olacak.

2. şükrü

şükrü Orgeneral Staff Member Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    56
    Ödül Puanları:
    371
    eğitim katılım listesi için eğitim ayptığınız programın katılımcı ekran görüntüsünü alabilirsiniz. yada herkesin kendi kullanıcı adı ile giriş yaptığı MOODLE tarzı eğitim platformu kullanarak eğitim verebilirsiniz.

2015 versiyonu ile zorunlu doküman kavramı kalmadığı için isbat niteliğinde herşey aslında kabul görür. bu isbatı standart haline getirmek önemlidir ve bunu nasıl yaptığınızı prosedür yada talimatta anlatmanız gereklidir.

DeLiGeNnC bunu beğendi.
  3. DeLiGeNnC

DeLiGeNnC Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

İşte istediğim cevap harikasınız Şükrü Bey. Umarım denetçiler de bu şekilde düşünür ve sıkıntı yaşamayız. Çok Teşekkürler.

4. şükrü

şükrü Orgeneral Staff Member Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    56
    Ödül Puanları:
    371

Ben kabul ediyorum denetlediğim firmalarda :)

DeLiGeNnC bunu beğendi.
  5. mesutdeniz

mesutdeniz Orgeneral Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    130
    Ödül Puanları:
    841
    Eğitim konusu çok uzun bir konudur.
    Online eğitimleri ekran görüntüsü ile bile kaydetseniz veya teams gibi programların kayıt özellikleri oluyor ki katılımcılardan izin alıp kayıt almanız en idealidir.
    Asıl konu eğitim sonucu kişideki davranış değişikliğidir.
    Eğitim kaydından ziyade eğitimin etkinliğini nasıl sağlarımı da düşünmeniz gerekir.
    Eğitim etkinliği için bir çok yol bulunmaktadır.

DeLiGeNnC bunu beğendi.
  6. DeLiGeNnC

DeLiGeNnC Er Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Eğitim Etkinliği için bizde forum olarak Değerlendirme formu ve Sınav yapıyoruz. Online sistem üzerinden de yine gerçekleştirilen sınavımız mevcut. Ayrıca eğitimlerimiz şuanlık bayi personellerimiz ile sınırlı onları da performans değerlendirmelerini yaparak eğitimin etkisini ve değerlendirmesini gerçekleştirebiliyoruz. Ancak işte mevzu bu eğitimleri hedef kartına eklemek ve orada yapıldığına dair kanıt sunabilmekti. Onuda inşallah ekran görüntüleri ve katılım oranları ile sabitlemiş olacak ve onay süresinden geçmesini bekleyeceğiz.

7. feldispat

feldispat Yarbay Moderatör Üye

Beğenilen Mesajları:
    8
    Ödül Puanları:
    111
    Eğitimlerde değerlendirme sadece sınavla olmayabilir, soru cevap, saha gözlemleri vb. olabilir. Ekte örnek form mevcuttur

Ekli Dosyalar:

DeLiGeNnC bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş