ISO 9001:2015 Dokümantasyonu Şablonu

arkadaşlar 2015 sürümü için prosesler nasıl oluşturuluyor bilen yardımcı olabilir mi bu sektörde yeniyim..

merhaba. ben ISO 9001:2015 risk değerlendirme ile ilgili yaptığım çalışmayı şu şekilde anlatsam sanırım yardımcı olacaktır. Öncelikle firmamda Faaliyet alanı ile ilgili Süreçleri belirledim. Örneğin: AR-Ge, Üretim, Satış Pazarlama, Depolama, İşletme, Kalite Yönetim vb tüm süreçleri belirledim. daha sonra bu süreçlerin alt süreçlerini Belirledim. Örneğin
Kalite Yönetim/Giriş Kalite Kontrol Süreci
Kalite Yönetim/Montaj, Test Kontrol ve Son Kontrol Süreci
Kalite Yönetim/Karantina Yönetim Süreci
Kalite Yönetim/Ölçüm Aletleri Kalibrasyon Süreci
Kalite Yönetim/Doküman Yönetim Süreci
Kalite Yönetim/Uygun Olmayan Ürünün Kontrolü Süreci
Kalite Yönetim/İç Tetkik Süreci
vb...
Tüm belirlenen süreçlerin iş akışı veya Prosedürünü tanımladım.
daha sonra Her bir Alt Süreç İçin Olabilecek Tehditleri tanımladım
Örn.
Kalite Yönetim/Karantina Yönetim Süreci İçin;
Tehdit: Parçaların kontrolsüz kullanıma alınması
daha sonra Olasılık ve Etki Değerlendirmesi yaptım( Etki Değerlendirmesini 4'e Ayırdım. Müşteri Memnuniyetine Etkisi, Finansal Eti, Kalite Yönetim Sistemine Etkisi ve Ürün Kalitesine Etkisi)
Çıkan Paunlara Göre Tedbir tanımladım ve sorumlu, Süre vb bilgileride girdikten sonra Risk Yönetim Raporuna çekerek Üst Yönetime sundum.

Bu arada bu çalışmaları kendim tek başıma yapmadım. tüm birimlerin yöneticilerini bir araya getirerek süreci anlattım ve her birimin kendi risk değerlendirmesini yapmasını sağladım. çünkü risk değerlendirme göreceli bir durumdur. En İyi risk puanını da içinde yaşayan personeller verir.
Tüm Süreç bu şekilde 3 ay sürdü toplam 16 birim; iş akışı, risk değerlendirmesi falan derken sürdü.
Çıkan risklerin bertaraf edilmesi için gerekli bütçe onayı da tamamlandıktan sonra yatırımlar yapılacak bakalım.

umarım güzel anlatabilmişimdir.
Saygılarımla..
.

teşekkür ederim ancak ben yeni olduğum için pek oturmadı.bu yaptıklarınızdan 1 kaçının word ya da excel olarak görebilme ihtimalim varmı?

teşekkür ederim ancak ben yeni olduğum için pek oturmadı.bu yaptıklarınızdan 1 kaçının word ya da excel olarak görebilme ihtimalim varmı?
Özgür bey Merhaba.
Konuya çok uzaksanız danışmanlık veya eğitim hizmeti almanızı tavsiye ederim.
Burada anlatmak biraz uzun sürecek bir konu.
İyi çalışmalar.

Merhaba simge hanım.
Dokümanlar ISO 9001:2008 dokümanıdır. ISO 9001:2015 İle ilgili şimdilik doküman yok. Ama merak ettiğiniz sorularınız varsa buradan cevaplayabiliriz. Standardın maddelerinden aklınıza takılan varsa yardımcı olmak isteriz...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
merhaba, ben 2015 revizyon eğitimi aldım ancak hala nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum beceremeyecekmişim gibi geliyor bu işi. Nasıl ilerleyebilirim nereden başlayabilirim yardımcı olur musunuz, skypetan da iletişime geçebiliriz. şimdiden tşkler

şu an kalite departmanında çalışan bir çok meslektaşın sorunu aynı, mevcut sistemimi 2015 versiyonuna nasıl entegre ederim. bazı firmalar danışmanlık için bütçe ayırmayınca iş başa düşüyor malesef. nereden nasıl başlanıcağını gösteren bir kılavuz olsa yada yol haritası herşey daha kolay olurdu.

Özgül Bey Merhaba,
Çalışmalarımı yaklaşık bende bu mantıkla yapmıştım. Sizi de tebrik ediyorum. Fakat sıra ISO 14001:2015 çalışmalarında. Burada gerçekleştirdiğiniz çalışmaları merak ediyorum. Bu şekilde 14001:2015 çalışmalarınızı da anlatabilir misiniz? ISO 14001:2015 örnek el kitabı oluşturdunuz mu? Bunu da paylaşabilir misiniz.

merhaba arkadaşlar. ıso 9001:2008 ile ilgili dökümanlarım mevcut fakat 2015 e nasıl geçeceğimizi planlayamıyorum. risk analizi nasıl olur madde başlıkları nasıl düzenlenecek. elinde örnek dökümalar olan var mı ?

merhaba arkadaşlar. ıso 9001:2008 ile ilgili dökümanlarım mevcut fakat 2015 e nasıl geçeceğimizi planlayamıyorum. risk analizi nasıl olur madde başlıkları nasıl düzenlenecek. elinde örnek dökümalar olan var mı ?
Merhabalar. Hazır Doküman üzerinden çalışma yaparsanız sizin için kolay olacaktır. Ücretli ve ücretsiz dokümanlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.
https://www.isokaliteyazilimi.com/urun-kategori/dokuman/
Dokümanlarımızı yenileyerek güncel hallerini sizlerle paylaşıyoruz.
Sorularınızı olursa forum sitemizden cevaplamaya çalışırız.
Saygılarımızla...

merhbalar,

değişiklik yönetimi ile ilgili prosedür, talimat, form paylaşabilirmisiniz
Canan Hanım merhaba. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminde TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı – Madde 6.3 te değişiklik yönetiminden bahsedilmiştir. bu kapsamda Müşteriye sunulan ürün ve hizmetlerinizdeki değişikliklerin Değişiklik Yönetim Süreci içerisin de ele alınması ve yürütülmesi gerekmektedir. dolayısıyla ürün ve hizmetlerinizdeki süreç değişikliği, Ürün/hizmet değişikliği, Personel Değişikliği, Ürün Konfigürasyon değişikliği, Makine teçhizat değişikliği vb tüm değişikliklerin kontrollü ve risk değerlendirmesi yapılarak değişikli yapılması gerekmektedir. olabilecek tüm riskler için önlemler alındıktan sonra süreç işletilmeli.
Dilerseniz bu konuyu tanımlayan Değişiklik Yönetim Prosedürümüzü Alabilirsiniz. Buraya Tıklayarak Online Satış Alanımıza Erişebilirsiniz.
İyi Çalışmalar dileriz.

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri