ISO 50001 Enerji Boyutları

ÇAĞLA ALTUN

Yarbay
Moderatör
Üye
ISO 50001 Enerji Boyutları nasıl olmalı ilk defa böyle bir çalışma yapacağım format konusunda hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz?

Merhabalar,

Öncelikle standardın 2018 versiyonunda enerji boyutu diye bir terim bulunmaz.
Kapsam dokümanında enerji türlerinizi
oek kısmında önemli enerji kullanıcılarını (boyutlarını) belirlemelisiniz.

Takıldığınız noktayı daha net açıklayabilirseniz daha çok yardımcı olabilirim.

iyi çalışmalar diliyorum

Hiç bilmiyorum bilmeden eğitim almadan sistemi kurmaya çalışıyorum bir kaç yerde enerji boyutu diye görünce çevre boyutları gibi birşey oluşturacağım zannetmiştim bilgilendirme için teşekkürler.

Hiç bilmiyorum bilmeden eğitim almadan sistemi kurmaya çalışıyorum bir kaç yerde enerji boyutu diye görünce çevre boyutları gibi birşey oluşturacağım zannetmiştim bilgilendirme için teşekkürler.
Eğitim almadan ve standardı okumadan sistem kurmaya çalışırsanız yanlış yaparsınız. Denetimde ciddi sorunlar olabilir.
Size tavsiye standart yorumlayabiliyorsanız standardı okuyun. tecrübeniz yoksa iyi bir yerden eğitim mutlaka alın.

Eğitimler youtube da bile varken böyle birşey yapmayın.
ISO 50001 diğer sistem denetimlerinden farklı olarak enerji verimliliği temel şartı vardır. Eğer burada sistem kurmaz iseniz belgelendirmede verimlilik artışı gösteremezsiniz ve belgeniz iptal edilebilir.

Bence eğitim alın hiç olmadı internetten bulduğunuz kaynaklar ile kendinizi eğitin, bulduğunuz dokümanlar ile sistem kurmaya çalışmayın.

iyi çalışmalar diliyorum.

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri