Iso 45001 / 5.4:danışma Ve Çalışanların Katılımı

MELİSÖZEN

Teğmen
Üye
Merhaba,
ISO 45001 kapsamında Danışma ve Çalışanların Katılımı ile ilgili prosedür hazırlayan var mı? Varsa paylaşabilir iseniz çok sevinirim.

Merhaba,

ISO 45001 ile ilgili ücretsiz dokümanlara ihtiyacım var. Prosedürler, talimatlar, formlar vs. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ISO 45001 ile ilgili ücretsiz dokümanlara ihtiyacım var. Prosedürler, talimatlar, formlar vs. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Keşke 18.09.2020 tarihinde Hazal adlı arkadaşın yazmış olduğu girdiyi birebir kopyala yapıştır yapmadan isteğinizi dile getirebilseydiniz neyse burada kimse ücretli bir iş yapmıyor, gönüllülük esaslı insanlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor bilgi ve birikimlerini paylaşıyor bilmediklerini öğrenmeye çalışıyor fakat siz ve sizin düşünce yapınıza sahip bazı arkadaşlar ise her şeye hazır konup gitme peşinde ne yazık ki. Bilgi almaya çalışsanız yada takıldığınız bir konuda yardımcı olunmasını isteseniz tamam ama burada armut piş ağzıma düş olayı var ve kendi adıma konuşuyorum burada artık hiçbir doküman paylaşmayacağım paylaştıklarım içinde çok pişmanım yönetimdeki arkadaşlarda umarım bu yazımı okur.

istediğimiz şeyler aynı olduğu için kopyala yapıştır yaptım ayrıca burası paylaşma platformu insanlar yardımcı olmalı diye var bu konuda ben yardım istemişimdir yarın siz bir konuda yardım istersiniz biz paylaşırız insanları tanımadan hazıra konma gibi bi yazı yazamazsınız.Sizin gibi menfaat karşılık bekleyen birinden buradaki insanların beklentisi yok paylaşım yapmayın.

istediğimiz şeyler aynı olduğu için kopyala yapıştır yaptım ayrıca burası paylaşma platformu insanlar yardımcı olmalı diye var bu konuda ben yardım istemişimdir yarın siz bir konuda yardım istersiniz biz paylaşırız insanları tanımadan hazıra konma gibi bi yazı yazamazsınız.Sizin gibi menfaat karşılık bekleyen birinden buradaki insanların beklentisi yok paylaşım yapmayın.
Ne yazıp ne yazmayacağıma siz karar veremezsiniz, menfaat peşinde olduğumu nasıl çıkardınız onu da anlamadım eski mesajlarıma bakarsanız bilgi birikimim doğrultusunda ve doküman konusunda ne kadar çok paylaşım yaptığımı görebilirsiniz hiçbirinde de bir talebim olmamıştır hiç kimseden de sizin gibi hazır her şey dahil sistem istememişimdir siz burada kalkıp bir konu ile alakalı hazır şekilde formları, talimatları, prosedürleri vs. isterseniz bu dünyanın her yerinde hazıra konma olur. Sizin gibi ben daha yeni bu foruma üye olmadım bilmediğiniz konularda akıl vermeye kalkmayın herkes adına benim hakkımda konuşamaz ve bir karara varamazsınız.

çıkarcı bi insan olmasaydınız paylaşımlarınızdan pişman olmaz gönül esaslı yapardınız.Hem insanlara yardım edip hemde pişmanım derseniz burdaki insanlar sizden bir beklentisi olmaz yardımcı olacaksanız cevap verin yardım etmeyecekseniz laf kalabalığı yapmayın.Ayrıca yeni üye olmam tecrübemin yeni olduğu anlamına gelmez iş sağlığı ve güvenliği lisans mezunuyum çok yoğun dünyada ihracat 2.si olan bir bir firmada uzmanlık yapmaktayım.İş yoğunluğumdan dolayı örnek olması amaçlı böyle istekte bulundum.Sizde benim isteyiş şeklime karışamazsınız!

Keşke 18.09.2020 tarihinde Hazal adlı arkadaşın yazmış olduğu girdiyi birebir kopyala yapıştır yapmadan isteğinizi dile getirebilseydiniz neyse burada kimse ücretli bir iş yapmıyor, gönüllülük esaslı insanlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor bilgi ve birikimlerini paylaşıyor bilmediklerini öğrenmeye çalışıyor fakat siz ve sizin düşünce yapınıza sahip bazı arkadaşlar ise her şeye hazır konup gitme peşinde ne yazık ki. Bilgi almaya çalışsanız yada takıldığınız bir konuda yardımcı olunmasını isteseniz tamam ama burada armut piş ağzıma düş olayı var ve kendi adıma konuşuyorum burada artık hiçbir doküman paylaşmayacağım paylaştıklarım içinde çok pişmanım yönetimdeki arkadaşlarda umarım bu yazımı okur.
Engin Bey,

Bu konuda bende size destek veriyorum. Sürekli doküman istekleri mevcut ve verilenler başka amaçlar ile kullanıldığına şahit oldum.
Uzun süredir dorumda aktif değilim ve aktif olduğum sürece asla doküman paylaşımı yapmayacağım.
Bazı insanlar işimizin dokümandan ibaret olmadığını anlamaları gerekmekte.

son olarak forumda tartışma içerisine girilmemeli kuralını hatırlatır herkese iyi forumlar dilerim.

Bir toplulukta gönüllü olarak yer almak ve birbirimize yardımcı olmak, değerli bir deneyimdir. Bu tür bir ortamda herkesin bilgi ve birikimlerini paylaşması, karşılıklı öğrenmeyi ve büyümeyi sağlar. Ancak, bazı kişilerin sadece kendi çıkarları için burada olduğunu gözlemlemek üzücüdür.

Gerçek bir yardımlaşma topluluğunda, insanlar bilgi ve deneyimlerini başkalarıyla paylaşırken, karşılığında sadece bir teşekkür beklerler. Ancak bazıları, tam tersine, sadece kendilerine fayda sağlamak için buradaymış gibi davranır.

Bu tür bencil yaklaşımlar, topluluğun ruhunu zedeler ve işbirliği kültürünü olumsuz etkiler. Hatırlatmakta fayda var. Burası, insanların bilgi alışverişinde bulunarak birbirlerine yardımcı olduğu ve gelişimlerini desteklediği bir yerdir.

Eğer konu hakkında bilgi almak veya takıldığınız bir noktada yardım istemek isterseniz, buradayım ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Birlikte daha güçlü bir topluluk oluşturabilir ve herkesin fayda sağladığı bir ortam yaratabiliriz.

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri