Dokümantasyonda Revizyon Tarihi Hk.

Merhaba,
Şirketimizin ismi değişti. Mevcuttaki birkaç süreçte değişiklikler oldu onun dışındaki süreçlerimiz aynı. Dokümanlarda logo değiştiriceğim zaman rev no değiştirmem mi gereklidir yoksa dokümanlara sıfırdan mı başlamalıyım. Bilgi için teşekkürler.

Merhaba,
Şirketimizin ismi değişti. Mevcuttaki birkaç süreçte değişiklikler oldu onun dışındaki süreçlerimiz aynı. Dokümanlarda logo değiştiriceğim zaman rev no değiştirmem mi gereklidir yoksa dokümanlara sıfırdan mı başlamalıyım. Bilgi için teşekkürler.
Merhaba,
Logo değişiminde revizyon değişimine gitmeye gerek yoktur. İşlerin işleyişiyle alakalı ve de dokümanın tüm tasarımıyla ilgili bir değişiklik olmadığı sürece revizyon yapmanız gerekmez.

Merhaba,
Teknik dosya içinde bulunması gereken STED dökümanı hakkında bilgiye ve bu dökümanın örneğine ihtiyacım var. Konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Hazırlanan her form talimat veya prosedürlere atıf yapılarak doküman revizesi yazılmalı mıdır? İK biriminden her ay neredeyse yeni form talebi gelmekte. Bu durumu nasıl yönetebilirim. teşekkürler

Bunu en sağlıklı olarak excel üzerinde takip edebilirsiniz. Kullanılan/oluşturulan her form o birime ait prosedür/talimat v.s. etkileyecektir.Bunun için revizyon gerektirir. Revizyonun da neden yapıldığını bir yerde bildirmek gerekir. Doküman ana listenizi excelde oluşturup, revizyon numara sütunları koyarsınız. Doküman revizyona uğradıkça ilgili hücreye açıklama girersiniz. Yapacağınız bu işlem gereği karşılayacaktır.Basit bir örnek ekledim

Ekli dosyalar

• Kitap2.xlsx
    10.6 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba,
şirket ismi değişti, bu durumda ben olsam bu dokümanlar sanki o şirketin ilk dokümanları gibi düşünüp rev.nolarını sıfır yapardım. Bununla beraber isim değişikliğinin belki değişiklik kaydını da tutmalısınız bundan hangi alanlar etkilenecek,, bu işlerin sorumlusu kim, bu isim değişikliğinden doğan risk varmı vb konularıda ele alın derim.

sevgiler..

Online ISO Standart Eğitimleri

Geri